Zapraszamy na cykl warsztatów coachingu grupowego pt. JAK MĄDRZE UKŁADAĆ SOBIE SWOJE WŁASNE ŻYCIE?


 

JAK MĄDRZE UKŁADAĆ SOBIE SWOJE WŁASNE ŻYCIE?

Mądrze oznacza dla nas w sposób uporządkowany, świadomie, rozważnie, rozsądnie, ale ambitnie i z poczuciem kontroli.
Układać, a więc wybierać, dobierać, komponować, tworzyć plany, znajdywać siły i mierzyć siły na zamiary, a jeśli już eksperymentować, to z rozmysłem.
Sobie czyli dla siebie, przy wsparciu coachów i pomocy grupy, ale samodzielnie, odpowiedzialnie, na własny rachunek.
Swoje zatem indywidualne, osobiste, choć często współdzielone z najbliższymi osobami, w jakimś otoczeniu, w relacjach, w systemie.
Własne czyli wybrane, zaakceptowane, wykonane w oparciu o własne marzenia, własne wartości, własne rozwiązania, własne zasoby, własne rezultaty i zasługi.
Życie? To wszystko co masz jeszcze przed sobą. Już, od zaraz.

DLA KOGO?
Jedni ludzie żyją bardziej tak jak chcą, a inni bardziej tak jak im wychodzi”.
Chcesz uzyskać lub odzyskać poczucie kontroli nad swoim własnym życiem? Rozważasz już dostatecznie długo ewentualność ziszczenia swoich osobistych marzeń? Może masz już serdecznie dość tego co jest i jak jest w Twoim życiu? Myślisz o jakiejś zmianie? Masz już pomysł na swoją przyszłość, ale chcesz go skonkretyzować? Chcesz dopiero wybrać swoje cele, a może tylko je poukładać w sensowną strukturę? Brak Ci pewności co do swoich możliwości? Szukasz dostępu do swoich zasobów osobistych? Chcesz poznać źródła swojej motywacji i dysponować nią wedle swojej woli i potrzeb? I nie chcesz tego wszystkiego już odkładać? A może po prostu szukasz swojej własnej, osobistej, indywidualnej drogi życiowej i / lub zawodowej? Ta propozycja jest właśnie dla Ciebie.


PROPOZYCJA:
Jest z naszego punktu widzenia niezwykła, nie tylko dlatego, że niespotykana.
Całość tworzyliśmy co prawda głównie z myślą o osobach skłonnych do prokrastynacji, cierpiących na męczący „odjutryzm”, znawców bajek zaczynających się od „Kiedyś …” albo „Jakbym …”, ale jak sądzimy może przydać się także innym osobom poszukującym ukierunkowania swojej aktywności i poczucia kontroli nad swoim własnym życiem.
Cały projekt składa się z 4 modułów:
 1. Wybór, przepracowanie i zdefiniowanie celów - wykonanie osobistego planu realizacji postanowień i przygotowanie się do podjęcia decyzji, odtworzenie osobistej struktury celów, hierarchizacja i priorytetyzacja, weryfikacja celów, analiza skutków, przygotowanie alternatyw i planów interwencyjnych (gruntowne przepracowanie podstawowego modelu SMART i GROW w różnych wariantach i inne pomocnicze modele coachingowe OSCAR, OSKAR, 4xD, Pytania Kartezjańskie, praca z metaforami, mapa interferencji systemowych, wyjścia ewakuacyjne, mapy umysłowe itp. narzędzia do pracy indywidualnej)
 2. Ocena własnych zasobów i ich dostępności w kontekście wybranych przez siebie celów, pozwalająca na rozeznanie się we własnych możliwościach i potrzebach, wyznaczających potencjał osobisty niezbędny do budowania zdrowej pewności siebie, poczucia własnej wartości i poczucia własnej ważności, tak przydatnych w realizacji zamierzonych celów, budowanie równowagi zasobów, uruchamianie zasobów (profile osobowe DISC, skrócona wersja MBTI, BIG 5, Bilans zasobów i potrzeb, skalowanie, analiza kompetencji, Metoda Integracji Ról, metody oparte na metaforach, metoda 5 płatków, TAF, BASIC Ph wg Lahada w coachingu i inne)
 3. Zidentyfikowanie źródeł automotywacji w kontekście realizacji celów osobistych, strefy komfortu i dyskomfortu, 6 filarów wg Brandena, zwiększenie odporności na niepowodzenia, motywacja celu i motywacja czynności, wyzwalanie impulsów do działania (Koło Motywacji, Model Ameby, skalowanie, wizualizacja działania, Do It Now, Pytania Kartezjańskie, przekonania uwalniające i blokujące poczucie własnej wartości i własnej ważności, metoda dialogu głosów, Ikinai, Metoda 4xD - Appreciative Coaching, wola i samodyscyplina)
 4. Mistrz Prokrastynacji - dla osób borykających się z uciążliwą skłonnością do odkładania czyli „odjutryzmem”, a pragnących odzyskać kontrolę nad swoją celową aktywnością, ale bez rozpisywania skomplikowanych procedur papierowych. Techniki antyprokrastynacyjne - w nawiązaniu do informacji zwrotnych z poprzednich sesji: konflikt celów i dążeń, konflikty decyzyjne, konflikt roli i konflikt ról życiowych, świadome wybory i rezygnacje, perfekcjonizm, lęk przed niepowodzeniem i sukcesem, samokaranie i samoakceptacja, kontestacja, brak pewności i wiary w siebie, potrzeba stymulacji, proaktywność i reaktywność, prokrastynacja a lenistwo i inne przypadki życiowe (usuwanie dystraktorów, odnajdywanie indywidualnego impulsu wyzwalającego działanie, demaskacja „bajek prokrastynacyjnych”, metoda Kaizen, GTD, DIN, Metoda „diety” prokrastynacyjnej, techniki flow czyli praca ze strumieniem świadomości, ćwiczenia pamięci prospektywnej, metoda kreatywnych poranków i inne zależnie od potrzeb uczestników grupy).
   

KORZYŚCI DLA UCZESTNIKA:
 • duża ilość zajęć stosunkowo niskim kosztem na temat kluczowych życiowych zagadnień
 • odnalezienie i / lub wybór celów zawodowych, krótko i długofalowych
 • zaprojektowanie kierunków rozwoju i dróg dojścia do celów w założonej perspektywie czasu
 • precyzyjne zdefiniowanie swoich celów, z uwzględnieniem wszystkich ich uwarunkowań
 • zbadanie i ocenienie własnego potencjału zasobów i cech osobistych pod kątem skuteczności osiągania założonych celów oraz poznanie metod weryfikacji działań i celów
 • pogłębienie refleksyjności, poszerzenie samoświadomości przez głębsze poznanie swoich preferencji, wartości, walorów, ograniczeń, stylów działania, źródeł motywacji, osobistych predyspozycji (każdy pozna swój osobisty profil DISC i inne wyniki oceny zasobów osobistych)
 • zaplanowanie działań obsługujących realizację celów aż do momentu decyzji i wyzwolenia bodźca czy impulsu potrzebnego do uruchomienia działania (na kanwie modelu GROW)
 • zapoznanie się z różnymi narzędziami i metodami wspomagania zmian i wykonanie osobistego projektu zmiany możliwej do wprowadzenia od zaraz
 • poznanie indywidualnego wzorca prokrastynacji i dopasowanie metod jej poskramiania
 • wzrost efektywności osobistej i umiejętności zarządzania sobą w czasie
 • wzmocnienie poczucia kontroli nad własnym życiem i jego świadomego kształtowania

SPOSÓB DZIAŁANIA:
Coaching w formie grupowej pomyślany jako cykl spotkań w kameralnych warunkach, w niedużej grupie, podzielony na moduły z możliwością dobrania sobie sesji indywidualnych po atrakcyjnej cenie. Jeden moduł to 8 godzin pracy grupowej - podczas jednej sesji lub 2 razy po 4 godziny podczas dwóch sesji wieczorowych.

DWÓCH COACHÓW:
Pracujący w różnych, ale uzupełniających się stylach, dysponujących szerokim asortymentem modeli, technik i narzędzi pracy coachingowej, a także różnymi doświadczeniami. Uczestnicy chcący wykorzystać swój limit bonusowych sesji indywidualnych mogą z tej pary wybrać sobie coacha, z którym będą chcieli popracować (do każdej z 4 części przysługują 3 sesje indywidualne).
ORGANIZACJA:
Sesje grupowe w systemie weekendowym 8 godzin lekcyjnych raz w miesiącu, w sobotę, od 9.00 do 16.30, a w systemie wieczorowym we wtorki lub czwartki 2 razy w miesiącu po 4 godziny od 18.00 do 21.15. Spotkania grupowe będą się odbywały w małych grupach, około 8 - 12 osób.
UWAGA: Osoby zainteresowane tematem, którym nie odpowiadają podane terminy prosimy także o zgłoszenia - postaramy się stworzyć grupę dla osób preferujących inne terminy.

KIEDY?
Pierwsza sesja weekendowa zaplanowana jest na sobotę 16 maja.

W obu przypadkach pracujemy nad tematami z części pierwszej.
Kolejne sesje lub powtórzenia sesji średnio raz w miesiącu (wieczorowe dwa razy).

ZA ILE?
Proponujemy też niezwykłą jak na coaching cenę. Sesje grupowe 200 PLN za sesję weekendową od uczestnika. Dodatkowo proponujemy sesje indywidualne w cenie 100PLN za godzinę.

GDZIE?
Spotykamy się na Uniwersytecie Ekonomicznym, przy Alei Niepodległości 10B, wejście B4 od podwórza przy windzie, 3 piętro, sala 324 B.

ZAPISY:
Informacje telefoniczne i odpowiedzi na pytania + 48 602 656 680
WPŁATY: (prosimy dokonywać po otrzymaniu potwierdzenia wpisania na listę uczestników)
na konto IDP ANIMATOR Poznań, Kosowska 25/27, 60-464 Poznań
w ING Bank Śląski 13 1050 1520 1000 0091 3530 4617

KTO POPROWADZI?

Bartek Zieleźnik - trener i coach. Certyfikowany coach IIC (International Institute of Coaching), założyciel Coachingowej Grupy Wsparcia w Poznaniu, wychowanek i partner biznesowy najstarszej szkoły coachingu w Europie - Noble Manhattan Coaching. Uczy, szkoli i inspiruje prowadząc warsztaty i szkolenia w całej Polsce. Aktywnie wspiera rozwój ludzi jako osobisty life i business coach pod każą szerokością geograficzną. Z wykształcenia anglista, doświadczenie w pracy z zespołami zdobywał pracując jako redaktor naczelny. Metodyk i audytor językowy, pasjonat metod nauczania i uczenia się. Obecnie zajmuje się rozwojem zespołów deweloperskich w Grupie Allegro jako Scrum Master oraz prowadzi własną firmę szkoleniową. Miłośnik biegów długodystansowych i science fiction.

Zbyszek Heryng - trener, coach, doradca HR, rekruter. Trener I° i II° rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, od 1998 roku, praktykujący psycholog, dyplomowany coach, certyfikowany konsultant metody DISC, Certified Practitioner Trainer of NLP. Ukończył m.in. Studia Podyplomowe z Pomocy Psychologicznej przy UAM, Coachingu przy SWPS, Szkołę Trenerów przy PTP, Szkołę Higieny Psychicznej przy PTHP, roczny kurs Przeprowadzania Interwencji Kryzysowej. Od ponad 20 lat prowadzi szkolenia w zakresie psychologii biznesu, od wielu lat coaching indywidualny i grupowy, uczestniczy w projektach HR. Zrealizował około 16 500 godzin szkoleń dla 32 000 ludzi ze 160 organizacji, ponad 1800 godzin coachingu, liczne szkolenia otwarte i sesje prywatne.

Podejmuje różne tematy, ostatnio z pasją oddaje się rolom społecznym i zawodowym, coachingowi kariery, coachingowi i treningom rozwojowym dla osób w wieku 50+, motywacji życiowej, prokrastynacji, kryzysom życiowym i zmianie. Miłośnik S-F, domowej kuchni i ogrodu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

Newsletter

Jesteśmy na Facebook'u

Szybki Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Nasi partnerzy i przyjaciele

Dziękujemy za wsparcie firmom i organizacjom, które pomagają nam w organizacji spotkań:

Psyche Soma Polis